Nová vyhláška upravuje lodní provoz na Brněnské přehradě

img_2921

Před rokem byla Brněnská přehrada přidána na seznam vodních nádrží, na kterých je možné plavit se na lodích se spalovacími motory (do 10 kWh). Proti tomu se ale postavilo jak Povodí Moravy, tak i Jihomoravský kraj a město Brno. Protože však ministerstvo přehradu se seznamu nevyňalo, schválili brněnští zastupitelé v úterý 17. května vyhlášku, která provoz lodí se spalovacími motory na Brněnské přehradě upravuje.

Pokud rybaříte nebo se rádi projíždíte na loďce se spalovacím motorem do 10 kWh, od května do září ji na přehradě použít nesmíte. Ať už z důvodů znečištění vody nebo pro předcházení možným kolizím s plavci. Výjimku mají záchranáři, hasiči a policie, zákaz se netýká ani lodí Dopravního podniku města Brna, které zajišťují výletní plavby a dopravní spojení mezi jednotlivými částmi přehrady. Ty ke svému pohonu totiž využívají elektromotory.

Z nové vyhlášky, která bude oficiálně platit už za několik týdnů, mají radost i občané, kteří se za zákaz provozu lodí se spalovacími motory na Brněnské přehradě přimlouvali i peticí.