Pozor, led na přehradě už není bezpečný

csm_file0007_c39fb467d2

První člověk se propadl do vody v sobotu 7. ledna odpoledne. Naštěstí mu pomohli přátelé, kteří byli poblíž. Strážníci Městské policie Brno důrazně doporučují opatrnost při pohybu na zamrzlé vodní nádrži a zároveň připomínají komplikace v automobilové dopravě.

Pod ledem na Brněnské přehradě se utvořily vzduchové kapsy, nad nimiž je ledová krusta pouze 5 cm tenká. Pohyb na těchto místech je proto velmi nebezpečný a strážníci MPB před vím varovali už v sobotu 7. ledna. Oprávněnost jejich obav potvrdila nehoda jednoho z návštěvníků, který se propadl pod led uprostřed vodní nádrže.

Místa se vzduchovými kapsami strážníci monitorují a pro vyšší bezpečnost je ohradili páskami. Přesto však nabádají návštěvníky ke zvýšené opatrnosti. 

Vzhledem k tomu, že kvůli velkému množství aut, jejichž majitelé se k přehradě včera vydali, došlo k několikahodinové zácpě v okolí vodní nádrže, prosí strážníci také o uvážlivost při návštěvě přehrady. Brněnská hromadná doprava má velmi dobrou síť linek, jejichž využití je mnohem pohodlnější a zaručuje rovněž včasný návrat domů. Včerejší kolona jej neumožnila.

 

Foto: Zdroj MPB